Visi kartais esame pavargę ir papiktinti. Jaučiama sumažėjusi tolerancija vieni kitiems. Būkim kantrūs. Privalome būti pavyzdys kaip elgtis, dirbti ir suvaldyti emocija, nors nėra lengva.
Todėl parinkau mums kelis praktinius patarimus kurie padės pasirūpinti savimi ir nurimti.
Keletas pratimų, kaip išmokti atsipalaiduoti
Šiuo metu svarbu kiekvienam tausoti jėgas. Vis dėlto kaip tai padaryti praktiškai, kai tiesiog sunku „išjungti“ mintis, ar suvaldyti nebesusivaldančius aplinkinius.
Vienintelis teisingas kelias – nesivelti, neskatinti ir negilinti kylančių neigiamų emocijų. Jeigu matote, kad situacija tampa karšta ir jaučiate kylančias neigiamas emocijas – kuriam laikui atsitraukite (galima mintyse) ir giliai įkvėpkite. Iki minimalaus efekto reiktų minimaliai 10k.
Tokiomis beprotiškomis dienomis kartais galite net pamiršti kvėpuoti ir atsipalaiduoti. Tačiau tą daryti privaloma, jei nenorite patirti visiško nervų išsekimo. Taigi kaip nusiraminti, išmokti atsipalaiduoti ir atlaikyti didelius darbo krūvius?
Svarbiausia kvėpavimas
- Pirmiausia teisingai kvėpuoti. Tai bene labiausiai padedantis metodas. Streso valdymas – misija įmanoma, jeigu nurimsite ir giliai kurį laiką pakvėpuosite. Gilus kvėpavimas sumažina įtampą ir padidina deguonies kiekį smegenyse, o tai leidžia labiau atsipalaiduoti. Sistemingas kvėpavimas padeda ir greičiau užmigti bei nuvyti įkyrias mintis šalin.
- Išbandykite tokią kvėpavimo techniką: įkvėpkite PER NOSĮ per 4 sekundes, palaikykite orą 7 sekundes ir iškvėpkite per 8 sekundes. Tai laiko patikrinti ir pasiteisinantys kvėpavimo pratimai – ko gero, paprasčiausi būdai išlikti pakankamai ramiems. Rekomenduojama pasirinkti sau priimtiną įkvėpimo palaikymo ir iškvėpimo laiką.
- Tiesiog išgerkite stiklinę vandens;
- Pasivaikščioti basomis. Norint pasivaikščioti basomis nebūtina būti gamtoje. Tą daryti galima net biure! Teigiama, kad tai puikus būdas sumažinti stresą.
- Sukoncentruoti dėmesį į kvėpavimą ir žodžius. Sukoncentruokite dėmesį į tai, ko norėtumėte artimiausiu metu ir kas netrukus turėtų nutikti. Net jei kol kas atrodo, kad tai nerealu. Užmerkite akis, giliai įkvėpkite ir galvokite apie tai, kaip galų gale pavyksta išvykti į svajonių kelionę, numesti svorio ar pasiekti kitą savo išsikeltą tikslą.
- Stebėti savo laikyseną. Atkreipkite dėmesį į savo laikyseną vaikščiodami ir sėdėdami. Sėdėkite tiesiai, pečius truputį atsitraukti atgal ir nuleisti žemyn, mentes laikyti vienodame aukštyje. Galite atlikti pratimą, kai sėdėdami tiesia nugara, suglaudžiate mentes ir vėl atstatote jas į įprastą padėtį. Suglaustas mentes palaikyti 5 sekundes. Pratimą pakartoti.
- Pasivaikščioti. Nors retkarčiais raskite laiko atsistoti nuo kėdės ir pasivaikščioti. Greitu žingsniu nueikite įsipilti šiek tiek vandens į stiklinę. Vaikščiojimas padeda suaktyvinti kraujotaką. Tai vienas iš labiausiai raminančių dalykų yra judėjimas, ypač tiems žmonėms, kurie didžiąją dienos dalį praleidžia „prilipę“ prie kompiuterio ekranų.
- Pasiklausyti muzikos. Muzika gali viską gydyti. Grįždami namo iš darbo galima pasiklausyti raminančios arba bet kokios kitokios mėgstamos muzikos bent 1 minutę. Tegul tai tampa nauju jūsų ritualu, kuris padės grąžinti gerą nuotaiką, atsipalaiduoti ir pakylėti dvasią.
- Ir ponia Žalioji arbata
Vienas geriausiai žinomų streso priešų – žalioji arbata. Ji ne tik leidžia geriau atsipalaiduoti, bet ir susikoncentruoti į pozityvesnes mintis. Negana to, ji gerina širdies veiklą ir mažina vėžinių ligų riziką.
Išbandykite šiuos pratimus ir stenkitės gyventi taip, kad „darbo“ mintys liktų darbe.
Tausokime save ir savo aplinkinius.